Senki sem szeret fogorvoshoz menni. Ha lehet, halogatjuk. Ha nagyon muszáj, akkor is görcsbe rándul a gyomrunk, ahogy belépünk a rendelőbe. És miért? Mert félünk a fájdalomtól.De vajon jogos ez a félelem? Valóban elkerülhetetlen, hogy egy fogászati kezelés fájdalmas legyen? A válasz egyértelműen nem. A modern orvosi műszereknek és a anesztetikumoknak köszönhetően a fogászati kezelés mára már teljesen fájdalommentes.
Ennek ellenére a régi, rossz tapasztalatok miatt még mindig sok tévhit él az emberek fejében. Ideje ezeket eloszlatni, és megmutatni, hogy ma már nem kell szenvedni a fogorvosi székben.
Most ezeket a tévhiteket vesszük górcső alá, és megmutatjuk, hogy miért nem kell már többé tartani ezektől a kezelésektől.
Tévhit: A fogászati érzéstelenítés nem hat eléggé
Sokan azt gondolják, hogy az érzéstelenítő nem mindig működik. Sok ismerősünktől hallhattuk már azt a mondatot, hogy „nekem sosem hat rendesen az injekció”, vagy „félek, hogy még így is fájni fog a kezelés”. De mi az igazság?
Nos, azt leszögezhetjük, hogy az érzéstelenítés hatékonysága több tényezőtől függ.
Először is, a megfelelő érzéstelenítési technika nagyon fontos, vagyis megfelelő helyen és megfelelő adagban kell beadni az érzéstelenítőt, ez pedig teljesen kiiktatja a fájdalmat.
A másik fontos tényező az egyéni érzékenység. Vannak, akiknél gyorsabban hat, míg másoknál egy kicsit több idő kell hozzá.
A modern érzéstelenítők ráadásul nemcsak gyorsabbak és hatékonyabbak, de hosszabb ideig is biztosítanak teljes fájdalommentességet.
Tévhit: Az injekció beadása fájdalmas
Sokan félnek már magától az érzéstelenítő injekciótól is, mert azt gondolják, hogy ez önmagában is egy fájdalmas élmény.
Ettől szerencsére nem kell tartani: egy ilyen érzéstelenítő szinte teljesen észrevétlen. A legtöbb fogorvos ma már ultravékony tűt használ, amely alig érezhető. Ráadásula relaxDent rendelőjében előzetesen egy felületi érzéstelenítőt (spray-t) is alkalmazunk, hogy a pácienseink még az injekciót se érezzék.
Ráadásul léteznek számítógép-vezérelt érzéstelenítési rendszerek, amelyek annyira lassan és egyenletesen adagolják az érzéstelenítőt, hogy gyakorlatilag nem is lehet észrevenni a beadást.
Tévhit: A fájdalommentes fogászat pusztán egy reklámszöveg
Ezt leginkább a régi, rossz élmények alapján gondoljuk így.
A RelaxDent fogorvosi rendelőnkben a fogászati kezelések valóban teljesen fájdalommentesek.
Nemcsak az érzéstelenítésre, hanem a teljes kezelés folyamatára is odafigyelünk, biztosítva pácienseink maximális komfort-érzését. Nem is beszélve arról, hogy a modern eszközök sokkal precízebbek, kíméletesebbek. Ráadásul jól képzett fogorvosaink minden lépésnél ügyelnek arra, hogy ne csak hatékony, de kellemes élmény legyen a kezelés.
De nézzük meg, milyen lehetőségek állnak rendelkezésre azok számára, akik a fájdalomtól való félelmük miatt eddig kerültek minden fogorvosi beavatkozást.
Helyi érzéstelenítés – A fogászati kezelések alapja
A helyi érzéstelenítés a leggyakrabban alkalmazott fájdalomcsillapítás a fogászatban. A beadás után néhány percen belül teljes zsibbadás lép fel, és a kezelt terület teljesen érzéketlenné válik.
Ez a módszer tökéletes fogtömésekhez, gyökérkezelésekhez, foghúzásokhoz és egyéb általános beavatkozásokhoz. Az érzéstelenítő hatása általában 1-3 óráig tart, így nem kell aggódnunk amiatt, hogy a kezelés közben fájdalmat érzünk.
Altatás – Ha a félelem nagyobb, mint a fájdalom
Vannak, akiknek nem a fájdalom a legnagyobb problémájuk, hanem maga a fogorvosi beavatkozás, a szituáció. Azok, akik extrém fogászati félelemmel küzdenek, vagy nagyobb beavatkozásokra van szükségük, választhatják az altatásos fogászati kezelést is.
Altatásban a páciens semmit nem érez, és nem is emlékszik semmire a kezelésből. Ez különösen hasznos lehet olyan esetekben, amikor egyszerre több fogászati problémát kell megoldani, például bölcsességfog-eltávolítás vagy fogpótlások esetén.
Az altatás teljesen biztonságos, de csak szakszerű környezetben és megfelelő orvosi felügyelet mellett végezhető el.
Éber szedáció – A köztes megoldás
Sokan nem szeretnék a teljes altatást, de a helyi érzéstelenítés sem elég nekik a fogorvosi szorongás miatt. Nekik lehet megoldás az éber szedáció, amely során nyugtató hatású gyógyszereket kapnak, amelyek ellazítják a pácienst, de nem altatják el teljesen.
Ebben az állapotban az ember még reagál a fogorvos utasításaira, de nem érzi a fájdalmat és nem stresszel a kezelés alatt. Ez egy nagyon jó alternatíva azok számára, akik félnek a fogorvosi székben, de nem akarnak altatást.
A fájdalommentes fogászat nem mítosz
A modern fogászat már rég nem az, ami régen volt. A fájdalommentes fogászati kezelés nemcsak egy hangzatos ígéret, hanem valóság.
Ha megfelelő érzéstelenítést alkalmazunk, a kezelés során semmit nem kell éreznünk. Ha valaki ennél is biztosabb megoldást szeretne, akkor az altatás vagy éber szedáció is rendelkezésre áll.
Bátran látogasson el rendelőnkbe és tapasztalja meg a fájdalommentes kezelést.
Mi nem szeretünk ígérgetni, inkább bebizonyítjuk Önnek.